Debet konsolidacyjny – czy warto się na niego zdecydować?

  • 0

Debet konsolidacyjny – czy warto się na niego zdecydować?

Category : Uncategorized

Współcześnie nikogo już nie dziwi dostępność debetu na koncie bankowym. Wiele osób żyje na tak zwanym „debecie”. Dotyczy to przede wszystkim osób, które zarabiają niewiele, a mają dodatkowe zobowiązania do spłacenia. Zazwyczaj debet pojawia się w miesiącach, kiedy mamy większe wydatki np. z uwagi na pogorszenie stanu zdrowia. Zazwyczaj debet spłacamy tuż po otrzymaniu wynagrodzenia. Zdarza się jednak, że zbyt dużo sytuacji zbiega się ze sobą jednocześnie. Co w sytuacji, kiedy kilka debetów nałoży się na siebie?

Kilka zobowiązań jednocześnie – jak to rozwiązać?

Żyjemy w czasach, w których zdarza się, że zarabiamy mniej, niż wydajemy. Często zmusza nas do tego sytuacja. Wzięcie pożyczki obecnie jest bardzo łatwe. Banki prześcigają się w przygotowywaniu ofert dla swoich klientów. Zdarza się także, że nie kontrolując swoich wydatków, wpadniemy w spiralę długów. Co w takiej sytuacji, kiedy nałoży się na siebie kilka zobowiązań – np. zaciągniemy kilka debetów.

Obecnie wiele banków stara się pomagać swoim klientom. Rozwiązaniem w powyżej sytuacji opisanej jest wprowadzenie do oferty debetu konsolidacyjnego. Co oznacza to w praktyce? Jeżeli posiadamy konta w kilku różnych bankach i w każdym z nich mamy zaciągnięty debet, to możemy postarać się o złożenie ich w całość i przeniesienie do jednego z nich. Oczywiście usługa ta przygotowywana jest dla klienta na dogodnych dla niego warunkach.  

Czy to się opłaca?

Wiele osób zastanawia się, gdzie jest haczyk w tej sytuacji i czy faktycznie banki idą klientom na rękę. Taka konsolidacja kilku debetów jest korzystna także dla banków. Załóżmy, że dana osoba ma 3 debety w kilku bankach. Niestety w wyniku pewnych okoliczności życiowych jej wynagrodzenie miesięczne z tytułu pracy zmniejszyło się o kilkaset złotych. W takiej sytuacji jest w stanie spłacać tylko 2 z 3 zaciągniętych debetów. Stratny jest na tym trzeci bank, który nie otrzymuje regularnych spłat. Konsolidując wszystkie debety w jeden i przenosząc go do jednego banku, mamy możliwość zmniejszenia miesięcznej raty. W takiej sytuacji zarówno klient, jak i banki są zadowoleni.

Debet konsolidacyjny jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają kilka zobowiązań w jednym lub w kilku różnych bankach. Dzięki takiej ofercie są w stanie kontrolować swoje finanse i spłacać na bieżąco zobowiązanie.


Leave a Reply

Kursy metali

Kursy walut