Drobne przyjemności lekiem na jesienną chandrę

  • 0

Drobne przyjemności lekiem na jesienną chandrę

Category : Uncategorized

Złota polska jesień urzeka wspaniałymi kolorami i dla wielu osób jest najpiękniejszą porą roku. Niestety jej wadą jest to, że dość szybko przemija, a na jej miejsce pojawiają się szare, deszczowe i coraz chłodniejsze dni. W tym okresie wiele osób popada w gorszy nastrój, który niekiedy utrzymuje się aż do wiosny. Na sezonową depresję nie ma lekarstwa, ale drobne przyjemności mogą złagodzić jej objawy.

Magia kina

Podczas brzydkiej pogody nie ma się ochoty na aktywność na świeżym powietrzu. W tym czasie lepiej ukryć się w ciepłym i przytulnym miejscu, takim jak… kino. Jesienią warto jak najczęściej odwiedzać to miejsce, by w przyjemnych warunkach przenieść się choć na 2 godziny do zupełnie innego świata. Nie ma nic lepszego na jesienną chandrę niż dobra komedia albo zachwycający efektami film przygodowy w 3D.

Domowe SPA

Długa kąpiel w wannie wypełnionej pachnącą pianą potrafi wspaniale odprężyć ciało i duszę. Efekt relaksujący wzmocnią świece zapachowe, które wypełnią łazienkę ciepłym i łagodnym światłem. Warto wiedzieć, że niektóre olejki zapachowe mają właściwości poprawiające nastrój – są to przede wszystkim szałwia, rumianek, lawenda, jaśmin oraz kwiat pomarańczy. Domowe SPA powinno także mieć działanie upiększające, dlatego warto do niego zakupić specjalne zestawy kosmetyków. Zwykle składają się one z peelingu, płynu do kąpieli oraz balsamu lub masła do ciała.

Odkrywanie nowych smaków

Jesienią warto także sprawiać przyjemność swoim kubkom smakowym. W tym celu można np. zrobić listę restauracji z kuchniami różnych krajów świata, jakie są w mieście, a następnie kolejno je odwiedzać, na przykład jedną w tygodniu. Swoje doświadczenia z nowymi smakami można opisywać na blogu. Równie dobrym pomysłem jest samodzielne eksperymentowanie w kuchni, a jeszcze lepszym kurs gotowania np. ze znanym szefem kuchni. Odkrywanie nowych smaków i swoich talentów kulinarnych to świetny pomysł na spędzanie ponurych jesiennych dni.

Weekendowy city break

Podróżowanie jesienią może być dużo przyjemniejsze niż latem, ponieważ po szczycie sezonu w wielu popularnych miejscach nie ma już tłumów turystów i można dzięki temu dużo wiecej zobaczyć. City break, czyli kilkudniowy wypad do jakiegoś miasta, jest organizowany przez wiele biur podróży, ale równie dobrze można sobie go zorganizować samodzielnie. Wystarczy kilka kliknięć w internecie, by zarezerwować tani lot do wybranego miasta w Europie, wykupić nocleg w dobrej cenie, czy wreszcie przygotować sobie mini przewodnik. Jesienią warto się wybrać do miejsc, w których wciąż jeszcze mocno świeci słońce, czyli np. na do Katanii na Sycyli lub do któregoś z miast na greckich wyspach. Spędzenie nawet kilku dni w pełnym słońcu odgoni chandrę i poprawi humor na kilka kolejnych tygodni.

Upiększanie mieszkania

O ile wiosna i lato są idealnym okresem na pielęgnację ogrodu lub dekorowanie balkonu kwiatami, o tyle jesienią warto odmienić wnętrze mieszkania. To w nim spędza się długie jesienne wieczory, dlatego dobrze zadbać o jego wystrój. Nowa lampa podłogowa, kolorowe poduszki, miękki I ciepły koc, czy wreszcie lampiony lub świece zapachowe potrafią nadać wnętrzu przytulny i przyjemny charakter. Przebywanie w tak odmienionym wnętrzu z pewnością wpłynie na poprawę nastroju.

To tylko przykłady drobnych przyjemności, jakie warto sobie fundować jesienią, by odgonić smutne myśli i apatię. Wiele z nich wymaga pewnych nakładów finansowych, jednak nawet przy skromnym budżecie można sobie z nimi poradzić. Przykładowo, szybka pożyczka online pozwala pozyskać potrzebną gotówkę w kilkanaście minut i co najważniejsze, jej załatwienie nie wymaga opuszczania nawet na chwilę ciepłego mieszkania. Chwilówki przez internet umożliwiają pożyczenie dokładnie takiej kwoty, jakiej się potrzebuje – zarówno 100, jak i kilku tysięcy złotych. Dzięki nim z pewnością łatwiej sprawiać sobie mniejsze i większe przyjemności, na które zwłaszcza jesienią każdy z nas zasługuje.


Leave a Reply

Kursy metali

Kursy walut