Na jaką kwotę można maksymalnie uzyskać pożyczkę?

  • 0

Na jaką kwotę można maksymalnie uzyskać pożyczkę?

Category : Uncategorized

Pożyczki to wygodna forma uzyskania dodatkowego finansowania na dowolny cel. Na rynku jest mnóstwo ofert firm parabankowych proponujących pożyczki dla klientów, nawet bez wychodzeniu domu. Można wziąć pożyczkę na dowód, na oświadczenie, online czy mobilnie. Jaką kwotę można uzyskać z pożyczki? Jeśli planujesz spore wydatki i myślałeś o pożyczce, lepiej najpierw zapoznaj się z naszym artykułem, by wiedzieć jaką maksymalnie kwotę będziesz mógł pożyczyć.

Pożyczki dla nowych klientów

Firmy parabankowe najczęściej różnicują maksymalne możliwą do uzyskania kwotę pożyczki w zależności do tego, czy osoba pożyczająca jest nowym czy stałym klientem. Nowi klienci dostają mniejsze kwoty. Wynika to z większego ryzyka. Firmy pożyczkowe nie sprawdzają zazwyczaj zdolności kredytowej klientów – to właśnie odróżnia ich ofertę od oferty banków – ale przez to udzielane przez ich finansowanie dłużne jest obciążone większym ryzykiem niż kredyty. Jeśli mają do czynienia z nowym klientem, uzasadnione są ich obawy o to, czy dojdzie do terminowego spłacenia pożyczki. Aby uniknąć ewentualnych strat, firmy nakładają limit na udzielane pożyczki. Ile on wynosi? To już zależy od instytucji parabankowej. Maksymalne kwoty pożyczki wahają się od 300 do 1800 złotych. Najczęściej znajdują się w przedziale między 400 a 1000 złotych. Bardzo trudno znaleźć ofertę pożyczki dla nowego klienta z maksymalną kwotą rzędu kilku tysięcy złotych. Pożyczka na 500 czy 1000 złotych to niewiele, ale taka kwota może być jedynie początkiem przygody z pożyczaniem. Zawsze jest to jakaś suma, która poratuje w potrzebie czy pozwoli na realizację niewielkich celów.

Pożyczki dla stałych klientów

Aby móc pożyczać więcej, należy zostać stałym klientem parabanku. Jeśli spłacimy bez problemów pierwszą, drugą, trzecią pożyczkę, parabanki będą oferować nam coraz lepsze warunki. Dla stałych klientów, czyli takich, którzy wzięli oraz spłacili już przynajmniej jedną pożyczkę i starają się o następną, parabanki znacząco zwiększają limit maksymalnej pożyczki. Kwoty wahają się tu od 2000 do nawet 7000 czy 1000 złotych. Niektóre parabanki zwiększają maksymalne progi pożyczki po każdej kolejnej. Przy 5. czy 7. pożyczce, klient dostaje możliwość wzięcia maksymalnej kwoty. Im częściej będziesz pożyczał zatem, tym więcej będziesz mógł pożyczyć. Historia pożyczania będzie przemawiać na Twoją korzyść. Niestety, nie można tworzyć pozytywnej historii wziętych pożyczek w kilku firmach – jeśli chcemy w przyszłości móc wziąć pożyczkę na znaczącą kwotę, musimy trzymać się jednej, wybranej firmy parabankowej. Warto zatem zawczasu sprawdzić, jaka jest oferta pożyczkodawcy – ile maksymalnie możemy uzyskać i przy której pożyczce, tak by potem nie być zmuszonym do pożyczania gdzie indziej i zaczynania od zera, jako nowy klient z minimalnymi uprawnieniami.


Leave a Reply

Kursy metali

Kursy walut